Kari Håkonsen

Kari Håkonsen

O artyście

Kari HåkonsenArtystyczną ekspresję Kari Håkonsen charakteryzuje badawcze podejście do materiału: od grubego szkła o określonych właściwościach optycznych do delikatnego szkła rozciągniętego do granic wytrzymałości. Ta wystawa prezentuje rzeźby artystki z trzech serii prac: Hildring („miraż”), BUKL! („szczerba”) i Årring („słój roczny”). Wszystkie prace są wykonane ze szkła dmuchanego, obrabiane na zimno, ponownie rozgrzewane i formowane.   

Kari Håkonsen (ur. w 1969 r.) ukończyła Szkołę Obróbki Szkła w Orrefors (Szwecja) oraz Instytut Sztuki i Designu w Surrey (Wielka Brytania). Od 1998 r. jest uznaną artystką wykonującą prace ze szkła.  Obecnie wraz z Vidarem Koksvikiem prowadzi warsztat obróbki szkła Klart Glass w Kirkenær w dawnym okręgu Hedmark oraz pracownię obróbki szkła i sklep w Bærums Verk niedaleko Oslo. 

Prace Kari Håkonsen były prezentowane podczas różnych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Norwegii i za granicą; są także reprezentowane w kolekcjach, między innymi, Muzeum Narodowego w Oslo, KODE w Bergen, Nordenfjeldske w Trondheim czy norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Informacje dodatkowe

Kraj pochodzenia: Norwegia