Snina Muller

Anina Müller

O artyście

Mieszka i pracuje w Bazylei i Winterthur, Szwajcaria zajmuje się głównie sztuką performance, wideo i językiem. W 2020 roku ukończyła artystyczne studia licencjackie na HGK FHNW w Bazylei, a w przyszłym roku rozpocznie studia magisterskie na LUCA w Brukseli. Artystka prezentowała swoje prace m.in. w Foundation Beyeler (2022), Tinguely Museum (2022), Kunsthaus Baselland (2020) i Kunstverein Freiburg (2019). W 2021 r. została zaproszona przez Perrrformat do wykonania nowego performance na Sechseläutenplatz, a w 2024 r. będzie miała wspólną wystawę z Jennifer Merlyn Scherler w Ausstellungsraum Klingental. W 2019 r. otrzymała nagrodę Fundacji MaurerBilleter, w 2023 r. została nominowana do stypendium Vordemberge-Gildewart, a w 2022 r. otrzymała grant Promocji Kultury Appenzell Ausserrhoden.

Tworzy działania, które badają naszą tożsamość przez pryzmat popkulturowych mediów, śledząc ich wpływ na nasze postrzeganie siebie samych. Używa języka jako narzędzia do tworzenia postaci, które prowadzą widza ścieżką surrealistycznych scenariuszy. W teatralnych i humorystycznych monologach splata banalne historie w nową opowieść, która analizuje granice zrozumiałości. Istotne dla artystki jest to, aby współgrały ze sobą poważne i humorystyczne podejście: oferowanie legitymizacji uczuć emocjonalnych przy jednoczesnym ujawnianiu humorystycznej strony sprzecznych, syzyfowych procesów myślowych.

The Red Rose

The Red Rose pozwala nam zerknąć na rutynę niechlubnej nocnej pracy wykonywanej przez bohaterkę performance. Dzieląc się sekretami swojej urody, popularna influencerka dzieli się plotkami z Hollywood i udziela pomocnych porad jak zrobić karierę, jak zachować swój wizerunek symbolu miłości, nie stając się przy tym ikoną tandetnego seksu, jakie możliwości i trudności w zrobieniu kariery niesie ze sobą kobiecość, jak będąc rośliną poruszać się po zdominowanym przez ludzi konkurencyjnym świecie influencerów. O tym i nie tylko o tym dowiemy się oglądając performance Aniny Müller

Informacje dodatkowe

Kraj pochodzenia: Szwajcaria