Vidar Koksvik
O artyście
Vidar Koksvik interesuje się tradycją, a w szczególności tradycją wyrobu szkła weneckiego. Jedną z jego specjalności jest „zanfirico” — rodzaj filigranu, w którym barwione szklane pręciki ułożone w spiralne kształty są umieszczane pomiędzy kilkoma warstwami szkła. Podczas tej wystawy artysta zaprezentuje szkło dmuchane techniką „latticino”.
Vidar Koksvik (ur. w 1969 r.) uczył się artystycznej pracy ze szkłem w Szkole Obróbki Szkła w Orrefors (Szwecja), a później ukończył studia z projektowania trójwymiarowego w Instytucie Sztuki i Designu w Surrey (Anglia). Swoje bogate doświadczenie zdobył dzięki współpracy z krajowymi i międzynarodowymi pracowniami obróbki szkła. Ukończył kuratorskie studia magisterskie na Uniwersytecie w Bergen.
W 1998 r. Vidar Koksvik współtworzył pracownię szkła Egenart niedaleko Oslo, a później pracownię Klart Glass w Kirkenær we współpracy z artystką Kari Håkonsen, z którą prowadzi także pracownię obróbki szkła i sklep w Bærums Verk niedaleko Oslo.
Vidar Koksvik ma na koncie szereg wystaw indywidualnych i brał udział w kilku wystawach międzynarodowych. Wykonał różne projekty na zlecenie instytucji publicznych oraz otrzymał szereg nagród za swoje dzieła. Jego prace można znaleźć w kolekcjach Muzeum Narodowego w Oslo, SKMU w Kristiansand, KODE w Bergen oraz Muzeum Sztuki Stosowanej Grassi w Lipsku (Niemcy).