Dominik Jałowiński

Dominik Jałowiński

O artyście

Absolwent ASP w Warszawie. Multimedialny artysta wizualny, malarz, performer, kurator i architekt immersywnych wystaw sztuki na cyfrowych platformach typu „metaverse”. Pionier wykorzystywania technologii blockchain w polskiej sztuce, od 2018 zajmuje się także zastosowaniem algorytmów AI w procesie tworzenia.
Dominik Jałowiński w swoich wystąpieniach podejmuje przewrotną grę z konwencją performance. Próbuje zdjąć ciężar patosu z gatunku zwykle uważanego za skrajnie zindywidualizowany, hermetyczny i trudny do zrozumienia. Jego prace akcentujące rolę wyobraźni i intuicji zarówno w procesie twórczym, jak i w odbiorze sztuki współczesnej można było oglądać m.in. w Galerii Foksal w Warszawie, Galerii Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także w Ludwig Muzeum w Budapeszcie. Znany również jako współtwórca Galerii i Fundacji Galerii Śmierć Frajerom. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Mój performance pt. „Seans neuralny z Themersonami” będzie wydarzeniem, podczas którego przy pomocy odpowiednio dobranych i przygotowanych modeli uczenia maszynowego będę „przywoływał” do życia osoby Stefana i Franciszki Themersonów.

Informacje dodatkowe

Kraj pochodzenia: Polska