Laura Bartolomei

O artyście

„Urodziłam się i wychowałam w Rzymie, mój ojciec był malarzem i rysownikiem, moja matka ceramiczką. Dorastałam bawiąc się kolorami, gliną i brudem, co doprowadziło do podjęcia przeze mnie studiów artystycznych. Ale zawsze najbardziej interesowało mnie ciało. Odkąd pamiętam ogromnie intrygowało mnie to, jak ciało funkcjonuje, jak regeneruje się po urazach, jak przystosowuje się do niepełnosprawności, jak się rozkłada, gdzie są jego granice i jak rozwijają się jego relacje z otoczeniem i sferą emocjonalną. Dlatego też, kiedy zetknęłam się z butoh to poczułam, że znalazłam się w domu.
Z tego samego powodu zafascynowało mnie lalkarstwo. Lalki w swojej archetypicznej funkcji mogą być zjadane, okaleczane, mogą umierać i wracać do życia, mogą wywoływać uczucia, o których w jakiś sposób zapomnieliśmy.
Trzy główne wątki mojego świata, które są wzajemnie ze sobą powiązane to: ciało ze wszystkim, co się z nim wiąże, materiały, z którymi przyjemnie jest się droczyć, angażujące przy tym wszystkie zmysły i natura we wszystkich postaciach, o różnych fakturach, kolorach i geometrii”.


DORME/ ŚPI
Mała dziewczynka zasypia i rozpoczyna się jej podróż w świat snów i koszmarów, piękna i lęków. Co się dzieje, gdy to, co w nas racjonalne zasypia? Jak głęboko sny ingerują w nasze życie, kiedy nadchodzi dzień? Jak bardzo jesteśmy świadomi nocnej kreatywności?
Spektakl jest nielinearną historią, pomyślaną jako intymny, powolny taniec, wyznaczany przez ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Stefano Zazzery. Laura posługuje się niezwykłą techniką lalkową stworzoną przez tragicznie zmarłego Vladimira Zakharova.

Informacje dodatkowe

Kraj pochodzenia: Włochy